Nintendo Switch, 1.2 milyar oyun satışını geride bıraktı

Nintendo Switch, oyun dünyasında yeni bir başarı hikayesi yazarak, 1.2 milyar yazılım oyun birimi ve 139 milyon konsol satışıyla rekor kırdı. Bu muazzam başarı, Switch 2 ile ilgili dedikoduların arttığı bir dönemde geldi. Japon Nintendo’nun resmi web sitesinde yer alan istatistiklere göre, Switch, Nintendo’nun şimdiye kadar ürettiği neredeyse tüm konsolları geride bırakarak, Game Boy’ın eski rekorunu bile aşmayı başardı. Ancak, 154 milyon birimle satış rekorunu elinde tutan Nintendo DS’nin ardından ikinci sırada yer alıyor. Yazılım birimleri açısından ise, Switch, şimdiye kadar bir milyar sınırını aşan tek Nintendo konsolu oldu.

Nintendo’nun ötesine baktığımızda, Switch, eğer önümüzdeki aylarda satış ivmesini koruyabilirse, tüm zamanların en çok satan konsolu olma unvanına aday gözüküyor. VGC’nin belirttiğine göre, Switch şu anda PlayStation 2’nin 155 milyonluk devasa satış rakamını geçmek için yaklaşık 16 milyon birim eksik.

Nintendo Switch, 1.2 milyar oyun satışını geride bıraktı

Xbox Series X/S veya PlayStation 5’e olan sadakatlerini sürdüren bir dönemde, bu rakamlar, Nintendo’nun donanım yarışından çekilme ve kendi benzersiz, sevilen oyun markasına odaklanma kararının ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha vurguluyor. Hem taşınabilir hem de ev ortamına uyum sağlayabilen Switch, geniş bir oyuncu kitlesinin ilgisini çekmeyi başardı ve bu da satışlarda gözle görülür bir artışa yol açtı. Konsolun bu nesilde sunduğu olağanüstü oyunlar da elbette bu başarıda büyük bir rol oynadı.

Henüz bir Switch satın almadıysanız, nedenini merak ediyoruz. Aşağıda bize bildirin ve aynı zamanda Switch’in PlayStation 2’nin uzun süreli rekorunu kırma kapasitesine sahip olup olmadığını da düşüncelerinizi paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x