İmamoğlu, ‘Yanlışlıkla görevi aldı’ diyen Erdoğan’a yanıt verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Güngören Halk Buluşması’nda konuştu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“BİRAZ SU KAYNATTI ACEMİ ADAY”

-Bunu anlatıyorum çünkü bu acemiliği resmetmek zorundayım ki sizde bunu görün anlayayım vatandaşımız da görsün anlasın bu gerçekten kötü bir sınav veriyor keşke projeleri konuşsa biz de projelerini dinlesek. Ben polemikten uzak duracağım demişti. Ben ona acemi aday diyorum.

-Bazen yüzümüzde acı tebessüm oluşturmuyor değil. Biraz su kaynattı acemi aday. Polemikleriyle gündeme geldi. 5 yıldır bana yakıştırmaya çalıştıkları laflarla polemik üzerinden sataşmaya gayret etti.

ERDOĞAN’A YANIT

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu şahıs 2019’da nasıl olduysa yanlışlıkla görevi aldı” ifadelerine şu yanıtı verdi:

-Kendi seçimi kazandığı zaman milli irade, ben seçim kazandığımda ne hikmetse birden adı yanlışlık oldu. Erdoğan’ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa demokrasi, milli irade; başkası kazanırsa yanlışlık.

-6 Mayıs 2019 akşamı İstanbul’a adı konmamış bir darbe yapılmıştır. İstanbul’da seçimi iptal ettiler.

-Sandıklarda 700 tane terörist vardı dediler. Sonuçta ne oldu, kimse ceza almadı. Sırf bir seçimi başkası kazandılar diye seçimi iptal ettiler.

-‘Oy çaldılar’ dediler, dava bitti ve oy çalan kimse yok. Bize demokrasi nutukları atan o beyefendi ‘Sen 13 bin oyla İstanbul seçimini kazanacağını mı zannettin’ dedi.

-‘Çaldılar ifadesi hukuki değil, siyasi ifade’ dedi. 6 Mayıs 2019’da güle oynaya milli iradeye darbe yaptılar. Ne oldu, millet 23 Haziran’da da 803 bin oyla fark atarak demokrasiye sahip çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x