Hasan Arat’tan kadro dışı açıklaması: Oyuncular bizimle görüştü

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Divan Kurulu’nun 2023 yılı 3. olağan toplantısında konuştu. Takımda kadro dışı bırakılan Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ve Jean Onana ile ilgili açıklamalarda bulunan Arat, “Büyük Beşiktaş camiasının futbolcusu olmanın taşıdığı beklentiyi karşılayacaklarına ben inanıyorum” dedi.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Oditoryumu’nda gerçekleştirilen toplantıda Arat’ın açıklamaları şöyle:

SAĞLAM ADIMLARIMIZ OLACAK: Kulübümüz 3 Aralık’ta bir demokrasi sınavına girdi ve bu sınavdan alnının akıyla çıktı. Beşiktaş, seçimle birlikte bir bakım ve onarım sürecine girmiştir. Gelişim ve kurumsallaşma yönünde çok sağlam adımlarımız olacak. Tarihimizin en çok oy kullanılan seçimini yaşadık. 2 bine yakın üyemiz kalabalıktan oy kullanamadı. Bu seçim, Akatlar’daki son seçimdi. Bundan sonra Divan Kurulu toplantıları da bu şekilde olduğu gibi en nezih ortamda yapılacaktır.

HER ŞEY DENETLEME KURULU’NA TESLİM EDİLECEK: Bundan sonra Denetim Kurulu ‘Biz şu evrağı alamadık’ demeyecek. Biz şeffaf olacağız. Ne varsa her şey Denetleme Kurulu’na teslim edilecek. Bundan sonra Denetim Kurulu her şeyi tüm gerçekliğiyle anlatacak.

FUTBOLCULAR BİZİMLE GÖRÜŞTÜ: Futbol profesyonel ekibimizin aldığı kadro dışı kararı etkili olmuştur ve karara konu olan oyuncular bizimle görüşerek gerekeni yapacaklarını ifade etmişlerdir. Büyük Beşiktaş camiasının futbolcusu olmanın taşıdığı beklentiyi karşılayacaklarına ben inanıyorum. Ara transferde gerekli takviyelerin yapılması için tüm çalışmalar devam ediyor.

BİZDEN DUYMADIKÇA İNANMAYIN: Her sabah uyandığımızda birileriyle transfer görüşmesi yaptığımızı okuyoruz. Basın mensuplarının yazdıklarına saygımız var ama bizden bir şey duymadıkça yazılanlara inanmayın.

YENİ FORMA GELİYOR: Cumhuriyet’in 100. yılında özel bir forma hazırlıyoruz. Yılbaşından önce satışa sunulacak. Formanın satışa sunulacağı günü ilerleyen günlerde duyuracağız. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir