Bir devrin sonu geliyor; Acele etmeyenler üzülecek…

Yıllardır Türkiye’de birçok sektörde kullanılan Adobe, epey bir aradan sonra Creative Cloud zam yapacağını duyurdu.

Halihazırda aylık 200 liradan satılan Cloud hesabının gelecek zam sonrasında 777 TL’ye yükseleceği öğrenildi. Çok sayıda içerik üreticisinin de gündemini meşgul eden gelişmenin bazı sektörleri de etkileyebileceği de öğrenildi.

Kur farkına rağmen ülkemizde çok sık yapılmadığı için Adobe’un yıllık üyeliği 2.200 TL’ydi. Fakat 5 Mart’tan itibaren geçerli olacak zamla birlikte yıllık üyelik ücretinin 10.530 liraya yükselmesi bekleniyor.

Türkiye şartlarına oranla uzun zamandır düşük bulunuyordu ve bu güncellemenin geleceği kesindi sadece zamanı tam olarak bilinmiyordu. Türkiye’de yukarıdaki genel artışa ek olarak bir kur güncellemesi de yapıldı, hepsi bir araya gelince artış oranı inanılmaz artmış oldu.

Webtekno.com’da yer alan habere göre Türkiye’deki bazı Creative Cloud kullanıcılarına bilgilendirme mesajları göndermeye başlayan Adobe, Türkiye fiyatlarına 5 Mart itibarıyla zam yapacağını açıkladı. İşin kötü yanı Adobe, yurt dışındaki abonelik fiyatına %9 zam yaparak 55 dolardan 60 dolara çıkarırken Türkiye fiyatına tek seferde %308 gibi çok ciddi oranda zam yapacak.

Derleme: teknolojioku.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x