Mansur Yavaş’tan ‘İYİ Parti’ yanıtı: Seçime kadar köprünün altından çok sular akar

İYİ Parti’nin yerel seçim kararını değerlendiren Mansur Yavaş, “Seçime ayrı katılmak her partinin hakkıdır” dedi.

İYİ Parti, 2024 yerel seçimlerinde 81 ilde ve her ilçede kendi adaylarını çıkarma kararı aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ise söz konusu karara ilişkin açıklama yaptı.

Gazeteci Saygı Öztürk’ün aktardığına göre Yavaş, karar için, “Hayırlı olsun. Seçime ayrı katılmak her partinin hakkıdır” yorumunu yaptı.

Öztürk, siyasette 24 saatin çok önemli olduğunu hatırlatan Yavaş’ın, “O döneme kadar köprünün altından çok sular akar. Kararlar değişir mi değişmez mi göreceğiz. Biz adayız. Vatandaşımızın sağduyusuna güveniyoruz” dediğini söyledi.

Ne olmuştu?

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin kritik GİK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Zorlu, GİK’te alınan karar uyarınca; İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adaylarını göstereceğini açıkladı.

Zorlu, kritik GİK toplantısının ardından parti binasında açıklamalarda bulundu. Zorlu, İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adaylarını göstereceğini açıkladı.

Kürşad Zorlu, 31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerde, bütün seçim çevrelerinde İYİ Parti’nin kendi adaylarını belirleyeceğini söyledi:

“81 il ve ilçelerinde partimizin kendi adaylarının, her seçim çehresinde halkla görüşülerek aday adaylarımızın tespit edilmesine karar verildi ve parti başkanlık divanımız bu süreçte yetkilendirildi. Bu kararın yeniden ayağa kaldırmayı hedeflediğimiz siyasete hayırlı olmasını diliyorum.”

TIKLAYIN – Kürşad Zorlu açıkladı: İYİ Parti yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla gidecek

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*